Kancelárske papiere

Kancelárske papiere pre tlač a písanie MONDI SCP a.s. Ružomberok
Výrobca vysokokvalitných kancelárskych papierov s nízkym obsahom chlóru a úplne bez obsahu chlóru

V súčasnosti máme v našom závode 5 papierenských strojov, ktoré vyrábajú rôzne druhy kancelárskych papierov. Na troch z nich (PS16, PS17 a PS18) vyrábame kancelárske papiere Mondi značiek IQ, MAESTRO®, ako aj mnohé zákaznícke obaly vo formáte A4 a A3.

Ďalej vyrábame aj papiere pre profesionálnu tlač:

  • ofsetové papiere a kartóny v plošnej hmotnosti od 70 do 400 g/m2 dostupné v rôznych formátoch a kotúčoch

  • hybridné papiere predávané pod značkou DNS® performance, ktoré, sa môžu použiť, či už na ofsetovú tlač, alebo aj na tlač na digitálnych strojoch. Vyrábajú sa vo formáte SRA3, vo veľkých hárkoch a v kotúčoch. 

Všetky naše značkové papiere majú certifikát EU Ecolabel a su FSC® alebo PEFC certifikované a majú Mondi označenie Green Range. Logo Green Range je symbolom vysokej ekologickosti v trvalo udržateľnej výrobe papiera.

Papierenský stroj (PS1) vyrába bielené baliace papiere, strojne hladené, v rozpätí od 50 do130 g/m².Vzhľadom na jeho vlastnosti, akými sú vysoké pevnostné parametre a potlačiteľnosť, takýto papier sa potom používa na výrobu papierových tašiek, 1 kg vreciek na múku alebo cukor, vreciek na balenie grilovacieho uhlia, kornútkov na zmrzlinu, balenie fast food, kvety, lamináciu a mnoho iného.Všetky materiály vyrábané na PS1 majú okrem certifikátov PEFCTM, FSC® aj Isega certifikát (kontakt s potravinami).

Papierenský stroj (PS19) vyrába dva druhy baliacich papierov, v rozpätí od 50 do130 g/m².

  • Advantage Smooth White, kalandrovaný kraft papier s vysokou potlačiteľnosťou. Ideálne pre tašky, nákupné tašky, PE nátery, formovacie a plniace obaly

  • Advantage Suprakraft, kraftový papier s vysokou pevnosťou a priechodnosťou. Ideálne pre vrecká a vrecia s otvorenými ústami a pre priemyselné balenie a 1kg vrecia (FFS)

Fotografie finálnych výrobkov:

Kancelárske papiere MAESTRO® standard, MAESTRO® special, IQ economy, IQ allround.                

  

               

Ofsetový papier MAESTRO® Print – kotúč, veľké hárky

 

 

 

 Hybridný papier DNS® performance – krabica, kotúč

Príklad produktov PS19